ПОЛИТИЧЕСКА ПОЗИЦИЯ НА ГРУПАТА НА ГЕРБ-СДС В СТОЛИЧНИЯ ОБЩИНСКИ СЪВЕТ

Относно стачката на транспортните работници на 14 май 2025 г.
Групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет изразява своята подкрепа на работещите в градския транспорт на столицата, които на 14 май 2025 г. бяха принудени да прибегнат до стачни действия в отговор на задълбочаващата се криза в сектора.
Днешната стачка е пряк резултат от недалновидната, хаотична и икономически неиздържана политика, водена от ръководството на транспортния ресор в лицето на „Спаси София“. Приетата от тях Икономическа рамка на обществения транспорт за 2024 г. се оказа не просто непрофесионална – тя постави на колене общинските дружества в наземния транспорт. Недостатъчни субсидии, нереалистични прогнози за приходи и пълна липса на ангажираност към реалните нужди на служителите в сектора доведоха до тежко финансово състояние, което вече прераства в социално напрежение.
Освен това, въпреки категорично приетите решения на Столичния общински съвет за осигуряване на инвестиции, насочени към подобряване на условията на труд на водачите, техниците и останалия персонал в транспортните дружества, администрацията на кмета на София вече няколко месеца демонстрира пълно бездействие. Нито едно от решенията не е изпълнено, а отговорността за това се носи лично от кмета и екипа му, които очевидно не разбират колко важна е ролята на обществения транспорт за функционирането на града.
София има нужда от сигурен, редовен и достоен обществен транспорт – и това не може да се постигне със замазване на проблеми, подмяна на приоритети и PR акции. Необходими са компетентни решения, отговорно управление и най-вече – уважение към труда на хилядите служители, които ежедневно осигуряват придвижването на столичани.
Групата на ГЕРБ-СДС ще настоява за незабавно изпълнение на приетите от СОС мерки, спешно внасяне на Икономическата рамка на транспорта за 2025 г., за да стане част от обсъжданията на бюджета и предприемане на адекватни действия за стабилизиране на транспортните дружества.
Група общински съветници от ГЕРБ-СДС
Столичен общински съвет
Групата на ГЕРБ-СДС в Столичния общински съвет изразява своята подкрепа на работещите в градския транспорт на столицата, които на 14 май 2025 г. бяха принудени да прибегнат до стачни действия в отговор на задълбочаващата се криза в сектора.
Днешната стачка е пряк резултат от недалновидната, хаотична и икономически неиздържана политика, водена от ръководството на транспортния ресор в лицето на „Спаси София“. Приетата от тях Икономическа рамка на обществения транспорт за 2024 г. се оказа не просто непрофесионална – тя постави на колене общинските дружества в наземния транспорт. Недостатъчни субсидии, нереалистични прогнози за приходи и пълна липса на ангажираност към реалните нужди на служителите в сектора доведоха до тежко финансово състояние, което вече прераства в социално напрежение.
Освен това, въпреки категорично приетите решения на Столичния общински съвет за осигуряване на инвестиции, насочени към подобряване на условията на труд на водачите, техниците и останалия персонал в транспортните дружества, администрацията на кмета на София вече няколко месеца демонстрира пълно бездействие. Нито едно от решенията не е изпълнено, а отговорността за това се носи лично от кмета и екипа му, които очевидно не разбират колко важна е ролята на обществения транспорт за функционирането на града.
София има нужда от сигурен, редовен и достоен обществен транспорт – и това не може да се постигне със замазване на проблеми, подмяна на приоритети и PR акции. Необходими са компетентни решения, отговорно управление и най-вече – уважение към труда на хилядите служители, които ежедневно осигуряват придвижването на столичани.
Групата на ГЕРБ-СДС ще настоява за незабавно изпълнение на приетите от СОС мерки, спешно внасяне на Икономическата рамка на транспорта за 2025 г., за да стане част от обсъжданията на бюджета и предприемане на адекватни действия за стабилизиране на транспортните дружества.
Група общински съветници от ГЕРБ-СДС
Столичен общински съвет
Свързани Новини

schedule 2026-06-20
Бойко Борисов: Изваждането на България от „сивия списък“ е успех на ГЕРБ
„Изваждането на България от „сивия списък“ за пране на пари е изключителен успех на правителството „Желязков“, сформирано с ...
Прочети
schedule 2026-06-14
Бойко Борисов: Каквото е построила ГЕРБ – това е. Сега чакаме да видим резултатите на останалите
ГЕРБ е системна партия и счита, че практиката за 100 дни толеранс към всяко ново управление трябва да бъде възстановена. Това заяви лидерът ...
Прочети
schedule 2026-06-12
Обща визия за туризма: Комисията по туризъм и Националният борд по туризъм очертаха приоритетите за съвместна работа
По инициатива на председателя на Комисията по туризъм към Народното събрание Росица Кирова се проведе първа работна среща с представители на Националния б ...
Прочети