Бойко Борисов: Няма да съм премиер, ПП-ДБ ми правят услуга

Оттеглям заявката да съм премиер с облекчение. Категорично отказвам да се занимавам с всички проблеми, които ПП-ДБ ни оставиха за последните 4 години - милиардите дългове, хаосът в държавата, разбитите институции и неконтролираните процеси, които текат. Това обяви председателят на ГЕРБ Бойко Борисов на брифинг пред медиите в Централата на партията.
„ПП-ДБ казват, че може да им изгори къщата, но е важно да изгори и плевнята на Борисов. Добре, оттегляме се. Чакаме днес да ни кажат равноотдалечения премиер,“ коментира той и допълни, че не приема обвиненията, че кризата е породена от личните му амбиции. Аз съм бил премиер три пъти. Не искам повече, категоричен беше Борисов.
Лидерът на ГЕРБ отбеляза, че не вижда перспектива за стабилност при настоящия политически модел. В този хаос и тиня, в която ни поставиха тези момчета, оправяне няма, каза още той.
"ГЕРБ ще върне мандата веднага. Ако ПП-ДБ искат да продължат с нови избори или управление с подкрепата на „Възраждане“, това е техен избор,“ категоричен беше Борисов. Той уточни, че партията му е направила всичко възможно за постигане на разбирателство, включително предложения за избор на проевропейско правителство.
Борисов подчерта, че лидерската среща, за която настояват политическите опоненти, е безсмислена. „След като не ме приемат за лидер, каква лидерска среща искат с мен? Да се срещнат с когото пожелаят от ГЕРБ", добави той.
Бойко Борисов отправи остри критики към политиките на ПП-ДБ, като заяви, че техните действия задълбочават кризата. „Тези момчета ни хвърлиха в такава криза, че няма оправяне. Който е подписал тази декларация, ще понесе отговорност за нови избори или за управление на „Възраждане“, заяви той.
Председателят на ГЕРБ заяви, че независимо от развитието на политическата ситуация, партията му ще остане активен участник в политическия живот. „В смесените райони битката ни е с ДПС-Ново начало и други партии. Подготвям структурите ни за следващите предизвикателства", коментира той.
В заключение Борисов отново подчерта, че ГЕРБ е предложил решение за излизане от кризата, но опонентите са го отхвърлили. „Ние даваме решение, те искат да задълбочат кризата. България заслужава стабилност, но явно ще трябва да чака,“ завърши Борисов.
Свързани Новини

schedule 2026-06-24
Емил Радев за промените в цифровото законодателство: По-малко бюрокрация, но с ясни гаранции за сигурност
Опростяването на европейското цифрово законодателство е необходима стъпка за по-малко бюрокрация, но не бива да бъде за сметка на правната сигурност, ...
Прочети
schedule 2026-06-25
График за провеждане на отчетно-изборни общински събрания на ПП ГЕРБ за област Габрово
11 юни 2026 ( четвъртък) от 18:30ч. в офис ПП ГЕРБ - Дряново, с адрес гр. Дряново, ул. " Ген. Ф.Радецки"1; 25 юни 2026 ( четвъртък) от 17:30ч. в Зала 109 на Община Севлиево, ...
Прочети
schedule 2026-06-25
График за провеждане на отчетно-изборни общински събрания на ПП ГЕРБ за област Монтана
ОБЩИНИ ДАТО ЧАС МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ БЕРКОВИЦА 17.06.2026 17.30 Заведение „Камбанка“ БОЙЧИНОВЦИ 24.06.2026 17.00 Бившия културен дом в с. ...
Прочети